FLSK

Forrás Lelki Segítő Központ

4031 Debrecen, Kishegyesi út 42.

06 (52) 487-846

Bemutatkozás

BEMUTATKOZÁS

FLSK

Forrás Lelki Segítő Központot 2022. 07. 01. nappal alapította a Debrecen-Nyíregyházi Egyházmegye a Forrás Lelki Segítők Egyesületével (www.forrasegyesulet.hu) kötött megállapodást követően.

A megállapodás értelmében a Forrás Lelki Segítők Egyesülete, mint fenntartó a fenntartásában működő szociális alap és szakellátások további működtetését átadta a Debrecen-Nyíregyházi Egyházmegyének. 

A Forrás Lelki Segítő Központ céljait, elveink, értékeit küldetését a több mint 30 éves Egyesületi munka során szerzett tapasztalatok, szakmai munka folytatásából fakadóan a következőképpen tudjuk meghatározni:

Mottónk:

„Minden forrásom belőled fakad!”

Zsolt.87,7

Célunk:

  • Az egyének és családok krízis felismerő és megoldó képességének segítése a megoldásba vetett hittel és magas szakmai hozzáértéssel. 
  • Alkalmazkodás a mindennapi kihívásokhoz és változásokhoz szem előtt tartva klienseink érdekeit

Munkánk során alapvető értéknek tekintjük:

  • A személyre szóló törődést
  • A szeretetre épülő segítő készséget, toleranciát, rugalmasságot és elfogadást
  • A hitet, mint egyéni hovatartozás tudatát
  • A csapat munkán alapuló segítői tevékenységet
  • A probléma érzékenységet és a klienscentrikusságot

Küldetésünk:

  • Segíteni a hozzánk fordulókat
  • Lelki és szociális krízisben lévők támogatása, a változás elősegítése közös együttműködéssel
  • Munkánk során szerzett tapasztalatok átadása
  • Meglévő szolgáltatási formák fejlesztése, hiányzó szolgáltatási formák kialakítása

Szolgáltatásaink értékei:

  • Nyitottság, érzékenység, kreativitás
  • Munkatársaink személyes elköteleződöttsége a segítői hivatás iránt
  • Szakmai fejlődés biztosítása munkatársaink számára egyéni és szolgálati igények figyelembe vételével


A Forrás Lelki Segítő Központot szervezeti felépítése:

Fenntartó: Debrecen-Nyíregyházi Egyházmegye

Fenntartó képviselője: Palánki Ferenc megyéspüspök

Intézmény jogalanyisága: belső egyházi jogi személyen belül működő önálló jogi személy

Adószáma: 19340885-1-09

Intézményvezető: Nyikos-Fegyveres Andrea

Email: iroda@forraslelkisegitokozpont.hu

Telefon: +36 30 857 0521

Szakmai vezető: Berényi András

Email: iroda@forraslelkisegitokozpont.hu

Telefon: +36 30 436 4790


Telephelyek, ellátások:

1. telephely: Forrás Lelki Segítő Központ 4031 Debrecen, Kishegyesi u 42. sz.

  • Email: munkatarsak@forraslelkisegitokozpont.hu
  • pszichiátriai betegek részére nyújtott közösségi ellátás 51 fő részére biztosított 
    Ellátásunk célja: munkának köszönhetően javuljon a segítségért hozzánk fordulók életminősége és csökkenjen az a távolságtartás, ami a betegségből és a betegség miatti előítéletből fakad.

2. telephely: Forrás Közösségi Klub 4031 Debrecen, Angyalföld tér 11. sz.

  • Telefon: +52-428-004
  • Email: munkatarsak@forraslelkisegitokozpont.hu
  • szenvedélybetegek részére nyújtott nappali ellátás 30 fő részére biztosított 
    A nappali ellátás saját otthonukban élő, 18. életévüket betöltött, fekvőbeteg gyógyintézeti kezelést nem igénylő szenvedélybetegek és hozzátartozóik ellátását vállalja. A szolgáltatás igénybevétele önkéntes. Működési engedélyük értelmében 30 fő egyidejű ellátására van lehetőség. Szolgáltatások: hivatalos ügyek intézésének segítése, segítő beszélgetések, önsegítő csoportokba való bekapcsolódás segítése, mosás, tisztálkodás lehetőségének biztosítása. Ellátás DMJV közigazgatási területén élők részére biztosítjuk. 
  • szenvedélybetegek részére nyújtott közösségi ellátás 40 fő részére biztosított 
    A szolgáltatásokat az ellátott otthonában illetve lakókörnyezetében – az ellátott személyes céljaira és egyéni szükségleteire alapozva –személyesen biztosítjuk vagy szervezéssel, tanácsadással segítjük az azokhoz való hozzájutást. Olyan hosszú távú, egyéni szükségletekre alapozott gondozást kínálunk, amely nagymértékben épít az ellátottak aktív és felelős részvételére, valamint a természetes közösségi erőforrásokra, őket is oktatva és támogatva. Ellátás Debrecen Megyei Jogú Város közigazgatási területén élők részére biztosítjuk. Ellátásunk igénybevételéhez együttműködési megállapodás megkötése szükséges.
  • szenvedélybetegek részére nyújtott alacsonyküszöbű ellátás 
    Célja a szenvedélybetegség által okozott ártalmak csökkentése, az életet veszélyeztető helyzetek elhárítása, valamint az életmódváltozás elindítása, segítése szerhasználattal, viselkedési problémákkal küzdők körében.
  • pszichiátriai betegek részére nyújtott nappali ellátás 30 fő részére biztosított 
    A 18 év feletti kompenzált pszichiátriai betegek részére biztosít ellátást, akik önként igénylik ezt, az ellátással együttműködést vállalnak. Ellátás Debrecen Megyesi Jogú Város közigazgatási területén élők részére biztosítjuk. Ellátásunk igénybevételéhez, együttműködési megállapodás megkötése szükséges.


3. telephely: Indulópont Támogatott Lakhatás

Szenvedélybeteg férfiak számára biztosítunk ellátást a kórházi méregtelenítés, a rehabilitációs intézeti kezelés után. Az ellátás keretein belül nyújtott szolgáltatások célja az ellátottak önálló életvezetési képességének kialakítása, illetve helyreállítása. A támogatott lakhatás az önkéntességre és a speciális segítő programokra épül. Ellátás maximum 12 fő részére biztosított.

A Forrás lelki Segítő Központ munkatársai szociális felsőfokú illetve középfokú végzettséggel rendelkeznek. Jelenleg 22 fő munkavállaló dolgozik az intézményben.


4. telephely: Fordulópont Szenvedélybetegek Rehabilitációs Intézménye
Telefon: 06/20 226 82 70
E-mail cím: forras.fordulopont@gmail.com

10 férőhelyes rehabilitációs intézmény, amely az Észak-alföldi régióból önként jelentkező szenvedélybeteg férfiak számára nyújt ellátást.
Rehabilitációs szolgáltatásait a várostól 7 km-re levő intézményében, biztosítja csendes, nyugodt környezetben.
 
A terápiás program egy éves. A 12 hónap három fő fázisra oszlik: izolációs szakasz, terápiás szakasz, kiléptető fázis.
 
Izolációs szakasz: a bekerülést követő három hónap, melynek első hónapja a próbaidő, melynek végén a jelentkező, a közösség és a stáb is értékeli az eltelt időszakot. Ebben az időszakban a házirend megismerése, a napirend elsajátítása, és a beilleszkedés a fő feladat.
 
Terápiás szakasz: a rehabilitációs folyamat előrehaladtával a lakók egyre több és felelősségteljesebb feladatokat kapnak. Izolációt követően fokozatosan kimenő adható, és előre megbeszéltek szerint telefonálásra és látogatók fogadására is lehetőség van. Az egyéni szükségletek figyelembe vételével hosszabb időtartamú adaptációs szabadság is meghatározható.
 
Kiléptető szakasz: lakóink fő feladata a jövőbeli, „kinti” absztinens élet előkészítése: a sikeres kiléptetés, lakhatás megoldása, albérlet és munkakeresés, önsegítő csoportok felkeresése.
 
Bekerülés feltételei: Absztinencia – ha szükséges, beköltözés előtt kórházban méregtelenítés, önkéntesség, függőség beismerése, önellátási és cselekvőképesség, ezen kívül negatív bőrgyógyászati és érvényes tüdőszűrő-lelet. 
 
Elhelyezés: 3-4 ágyas szobákban
 
A terápiás programunk a „Portage” program, alapja a terápiás közösségi modell, ami hangsúlyozza az önsegítés koncepcióját a pozitív kortárs-hatást és a családias légkört.
 
Napirend szerinti tevékenységek délelőtt: rehabilitációs munka (kerti munka, ház körüli munka végzése, saját lakókörnyezet tisztán tartása, stb.)
Délután: terápiás-, sport és szabadidős foglalkozások
 
Térítési díj megállapítása – a jövedelemtől függően, fő szabály szerint ez a jövedelem 80%-a.
 
A stáb tagjai: orvos, pszichiáter, szociális- és mentálhigiénés munkatárs, felépült szenvedélybetegek. A rehabilitációs programban nagy szerepet kapnak az önkéntesek és önsegítő csoportok tagjai.

Hírek/Aktualítások

hirek

2025.04.25-26. XIII. Józanság Napja

2025.04.25-26-án megrendezésre került XIII. Józanság Napja rendezvényünk.
Köszönjük mindenkinek a részvételt.

A rendezvényről készült képek honlapunk Galéria menüpontjában illetve Facebook oldalunkon megtekinthetőek.

hirek

2025.03.21. Adományozó levél

A Debrecen-Nyíregyházi Egyházmegye fenntartásában működő Forrás Lelki Segítő Központ „A Debreceni Egyetem Egészségtudományi Kar Szociális Képzéseinek Oktató Intézménye” elismerésben részesült, az oktatásban végzett kiemelkedő munkájáért.

Az elismerés átadására 2025. március 21-én, a szociális munka világnapja alkalmából rendezett konferencián megtartott díjátadón került sor.

Dr. habil Móré Marianna, a Debreceni Egyetem Egészségtudományi Kar dékánja ismertetésében külön kiemelte a Szenvedélybetegek Rehabilitációs Intézményével több évre visszatekintő eredményes együttműködést, az addiktológiai konzultáns képzésben részt vevő hallgatók oktatásában való magas szakmai részvételt.

 

Az eseményen részt vett Nemesné Bacsadi Katalin intézményvezető-helyettes és Batizi Ildikó telephelyvezető.

hirek

03 26 Húsvétváró kreatív foglalkozás

Mi már hangolódunk a Húsvétra 🐰 Ügyfeleink készültek az alkalomra, meghallgathattuk a Húsvét történetét, az ehhez kapcsolódó néphagyományokat, valamint 2 tavaszköszöntő verset. 🐣 Az program második felében pedig gyönyörű húsvéti dekorációk készültek🐞, majd egy kis szeretetvendégséggel készültünk ügyfeleinknek 🥪🫖. Köszönjük szépen a részvételt mindenkinek!😊

A rendezvényről készült képek honlapunk Galéria menüpontjában illetve Facebook oldalunkon megtekinthetőek.
hirek

2025.03.20. Déri múzeum

2025.03.20-án a kiránduló klubon a Déri Múzeumba látogattunk el, ahol nagyon érdekes tárlatokat láttunk. Sokat új információhoz jutottunk. 🤓

A rendezvényről készült képek honlapunk Galéria menüpontjában illetve Facebook oldalunkon megtekinthetőek.
hirek

2025.02.27. Farsangi mulatság

Köszönjük mindenkinek a Farsangi mulatságunkon való részvételt! 😊🥳
A rendezvényen lehetősége volt a résztvevőknek kreatívkodni 🤡, többféle ügyességi játékot kipróbálni 🏃‍♀️🤹‍♀️, székfoglaló versenyben részt venni, társasjátékozni 🎲.
A állomások után a 3 legtöbb szavazatot kapott jelmezes ajándékban részesült, majd a tombolasorsolás következett, ahol senki nem maradt ajándék nélkül 🎁.
A rendezvény végén szeretetvendégséggel kedveskedtünk a résztvevőknek. 🍩🥪

A rendezvényről készült képek honlapunk Galéria menüpontjában illetve Facebook oldalunkon megtekinthetőek.
hirek

Mindenkinek áldott, békés karácsonyi ünnepeket kívánunk!

.

Szolgáltatások

Ellátások

ellátások
ellátások
ellátások
ellátások
ellátások
ellátások


Klubok

klubok
KÉSZSÉGFEJLESZTŐ TÁRSASJÁTÉK KLUB
klubok
AGYKARBANTARTÓ KVÍZ
klubok
KIRÁNDULÓ KLUB
klubok
FILM KLUB

Online tanácsadás

Galériák

mappak

2025

mappak

2024

mappak

2023

mappak

2022

Kapcsolat

Forrás Lelki Segítő Központ

Cím:
4031 Debrecen, Kishegyesi út 42.

Telefon:
06 (52) 487-846

E-mail:
iroda@forraslelkisegitokozpont.hu


embedgooglemap.net

Forrás Lelki Segítő Központ

Cím: 4031 Debrecen, Kishegyesi út 42.
Telefon: 06 (52) 487-846
Levelezési cím: 4031 Debrecen, Kishegyesi út 42.
E-mail: iroda@forraslelkisegitokozpont.hu


Minden jog fenntartva © 2022 Forrás Lelki Segítő Központ
.::andIT Solutions Kft::.
Hírek/Aktualítások
Bemutatkozás

BEMUTATKOZÁS

Forrás Lelki Segítő Központot 2022. 07. 01. nappal alapította a Debrecen-Nyíregyházi Egyházmegye a Forrás Lelki Segítők Egyesületével (www.forrasegyesulet.hu) kötött megállapodást követően.

A megállapodás értelmében a Forrás Lelki Segítők Egyesülete, mint fenntartó a fenntartásában működő szociális alap és szakellátások további működtetését átadta a Debrecen-Nyíregyházi Egyházmegyének. 

A Forrás Lelki Segítő Központ céljait, elveink, értékeit küldetését a több mint 30 éves Egyesületi munka során szerzett tapasztalatok, szakmai munka folytatásából fakadóan a következőképpen tudjuk meghatározni:

Mottónk:

„Minden forrásom belőled fakad!”

Zsolt.87,7

Célunk:

  • Az egyének és családok krízis felismerő és megoldó képességének segítése a megoldásba vetett hittel és magas szakmai hozzáértéssel. 
  • Alkalmazkodás a mindennapi kihívásokhoz és változásokhoz szem előtt tartva klienseink érdekeit

Munkánk során alapvető értéknek tekintjük:

  • A személyre szóló törődést
  • A szeretetre épülő segítő készséget, toleranciát, rugalmasságot és elfogadást
  • A hitet, mint egyéni hovatartozás tudatát
  • A csapat munkán alapuló segítői tevékenységet
  • A probléma érzékenységet és a klienscentrikusságot

Küldetésünk:

  • Segíteni a hozzánk fordulókat
  • Lelki és szociális krízisben lévők támogatása, a változás elősegítése közös együttműködéssel
  • Munkánk során szerzett tapasztalatok átadása
  • Meglévő szolgáltatási formák fejlesztése, hiányzó szolgáltatási formák kialakítása

Szolgáltatásaink értékei:

  • Nyitottság, érzékenység, kreativitás
  • Munkatársaink személyes elköteleződöttsége a segítői hivatás iránt
  • Szakmai fejlődés biztosítása munkatársaink számára egyéni és szolgálati igények figyelembe vételével


A Forrás Lelki Segítő Központot szervezeti felépítése:

Fenntartó: Debrecen-Nyíregyházi Egyházmegye

Fenntartó képviselője: Palánki Ferenc megyéspüspök

Intézmény jogalanyisága: belső egyházi jogi személyen belül működő önálló jogi személy

Adószáma: 19340885-1-09

Intézményvezető: Nyikos-Fegyveres Andrea

Email: iroda@forraslelkisegitokozpont.hu

Telefon: +36 30 857 0521

Szakmai vezető: Berényi András

Email: iroda@forraslelkisegitokozpont.hu

Telefon: +36 30 436 4790


Telephelyek, ellátások:

1. telephely: Forrás Lelki Segítő Központ 4031 Debrecen, Kishegyesi u 42. sz.

  • Email: munkatarsak@forraslelkisegitokozpont.hu
  • pszichiátriai betegek részére nyújtott közösségi ellátás 51 fő részére biztosított 
    Ellátásunk célja: munkának köszönhetően javuljon a segítségért hozzánk fordulók életminősége és csökkenjen az a távolságtartás, ami a betegségből és a betegség miatti előítéletből fakad.

2. telephely: Forrás Közösségi Klub 4031 Debrecen, Angyalföld tér 11. sz.

  • Telefon: +52-428-004
  • Email: munkatarsak@forraslelkisegitokozpont.hu
  • szenvedélybetegek részére nyújtott nappali ellátás 30 fő részére biztosított 
    A nappali ellátás saját otthonukban élő, 18. életévüket betöltött, fekvőbeteg gyógyintézeti kezelést nem igénylő szenvedélybetegek és hozzátartozóik ellátását vállalja. A szolgáltatás igénybevétele önkéntes. Működési engedélyük értelmében 30 fő egyidejű ellátására van lehetőség. Szolgáltatások: hivatalos ügyek intézésének segítése, segítő beszélgetések, önsegítő csoportokba való bekapcsolódás segítése, mosás, tisztálkodás lehetőségének biztosítása. Ellátás DMJV közigazgatási területén élők részére biztosítjuk. 
  • szenvedélybetegek részére nyújtott közösségi ellátás 40 fő részére biztosított 
    A szolgáltatásokat az ellátott otthonában illetve lakókörnyezetében – az ellátott személyes céljaira és egyéni szükségleteire alapozva –személyesen biztosítjuk vagy szervezéssel, tanácsadással segítjük az azokhoz való hozzájutást. Olyan hosszú távú, egyéni szükségletekre alapozott gondozást kínálunk, amely nagymértékben épít az ellátottak aktív és felelős részvételére, valamint a természetes közösségi erőforrásokra, őket is oktatva és támogatva. Ellátás Debrecen Megyei Jogú Város közigazgatási területén élők részére biztosítjuk. Ellátásunk igénybevételéhez együttműködési megállapodás megkötése szükséges.
  • szenvedélybetegek részére nyújtott alacsonyküszöbű ellátás 
    Célja a szenvedélybetegség által okozott ártalmak csökkentése, az életet veszélyeztető helyzetek elhárítása, valamint az életmódváltozás elindítása, segítése szerhasználattal, viselkedési problémákkal küzdők körében.
  • pszichiátriai betegek részére nyújtott nappali ellátás 30 fő részére biztosított 
    A 18 év feletti kompenzált pszichiátriai betegek részére biztosít ellátást, akik önként igénylik ezt, az ellátással együttműködést vállalnak. Ellátás Debrecen Megyesi Jogú Város közigazgatási területén élők részére biztosítjuk. Ellátásunk igénybevételéhez, együttműködési megállapodás megkötése szükséges.


3. telephely: Indulópont Támogatott Lakhatás

Szenvedélybeteg férfiak számára biztosítunk ellátást a kórházi méregtelenítés, a rehabilitációs intézeti kezelés után. Az ellátás keretein belül nyújtott szolgáltatások célja az ellátottak önálló életvezetési képességének kialakítása, illetve helyreállítása. A támogatott lakhatás az önkéntességre és a speciális segítő programokra épül. Ellátás maximum 12 fő részére biztosított.

A Forrás lelki Segítő Központ munkatársai szociális felsőfokú illetve középfokú végzettséggel rendelkeznek. Jelenleg 22 fő munkavállaló dolgozik az intézményben.


4. telephely: Fordulópont Szenvedélybetegek Rehabilitációs Intézménye
Telefon: 06/20 226 82 70
E-mail cím: forras.fordulopont@gmail.com

10 férőhelyes rehabilitációs intézmény, amely az Észak-alföldi régióból önként jelentkező szenvedélybeteg férfiak számára nyújt ellátást.
Rehabilitációs szolgáltatásait a várostól 7 km-re levő intézményében, biztosítja csendes, nyugodt környezetben.
 
A terápiás program egy éves. A 12 hónap három fő fázisra oszlik: izolációs szakasz, terápiás szakasz, kiléptető fázis.
 
Izolációs szakasz: a bekerülést követő három hónap, melynek első hónapja a próbaidő, melynek végén a jelentkező, a közösség és a stáb is értékeli az eltelt időszakot. Ebben az időszakban a házirend megismerése, a napirend elsajátítása, és a beilleszkedés a fő feladat.
 
Terápiás szakasz: a rehabilitációs folyamat előrehaladtával a lakók egyre több és felelősségteljesebb feladatokat kapnak. Izolációt követően fokozatosan kimenő adható, és előre megbeszéltek szerint telefonálásra és látogatók fogadására is lehetőség van. Az egyéni szükségletek figyelembe vételével hosszabb időtartamú adaptációs szabadság is meghatározható.
 
Kiléptető szakasz: lakóink fő feladata a jövőbeli, „kinti” absztinens élet előkészítése: a sikeres kiléptetés, lakhatás megoldása, albérlet és munkakeresés, önsegítő csoportok felkeresése.
 
Bekerülés feltételei: Absztinencia – ha szükséges, beköltözés előtt kórházban méregtelenítés, önkéntesség, függőség beismerése, önellátási és cselekvőképesség, ezen kívül negatív bőrgyógyászati és érvényes tüdőszűrő-lelet. 
 
Elhelyezés: 3-4 ágyas szobákban
 
A terápiás programunk a „Portage” program, alapja a terápiás közösségi modell, ami hangsúlyozza az önsegítés koncepcióját a pozitív kortárs-hatást és a családias légkört.
 
Napirend szerinti tevékenységek délelőtt: rehabilitációs munka (kerti munka, ház körüli munka végzése, saját lakókörnyezet tisztán tartása, stb.)
Délután: terápiás-, sport és szabadidős foglalkozások
 
Térítési díj megállapítása – a jövedelemtől függően, fő szabály szerint ez a jövedelem 80%-a.
 
A stáb tagjai: orvos, pszichiáter, szociális- és mentálhigiénés munkatárs, felépült szenvedélybetegek. A rehabilitációs programban nagy szerepet kapnak az önkéntesek és önsegítő csoportok tagjai.

Pályázatok


Nincs még elnyert EU-s pályázat


Nyilvánosság


Beszámolók


1% közlemény


Szervezeti és működési szabályzat


Egyéb dokumentumok